26.09.2013

LO "Najsłodszy króliczek na świecie" / LO "Cutest bunny ever"

Słodziakowe klimaty mnie nie opuszczają. Ale nie ma co się dziwić, jak się ma dwie dziewczynki w domu i kopę ślicznych zdjęć od cioci Lotty. Dzisiaj padło na Maję i jej króliczkowe wydanie. Tytuł po matczynemu subiektywny - ale powiedzcie: czyż nie jest słodziakiem? Do zdjęcia idealnie pasowały błękity, stąd prawie monochromatyczny charakter mojego skrapa. Znowu sięgnęłam po papiery American Crafts. Na pewno projektowali je z myślą o moich dziewczynach ;) Spory ich wybór możecie znaleźć w Scrapbutiku. Tak już mam, że lubię LOsować z mapką. Tym razem wybrałam najnowszą mapkę ze ScrapFriends:


As You may know, I am the mother of two girls, so I often create sweet and pastel layouts. This time I used photos taken by auntie Lotta with my little bunny. Isn't she the sweetest thing? (Yes I know, I am a mother, I can not be objective). Blue colour was the perfect match. Once again I used American Crafts papers. I think they designed them thinking about my girls. I also used the last sketch from ScrapFriends (above).9 komentarzy :

 1. Oh I absolutely love your take on the sketch and such a great color scheme too! Thank you for playing along at SF!

  OdpowiedzUsuń
 2. I love it! It is so inspirational!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! LOOOOOVE your interpretation of our Scrap Friends sketch...those banners are almost as cute as your DD!!! Almost:):):) Loooove these papers, too...great job - thanks for playing along with us:)):)

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW - I totally LOVE this page ! The strip/banners - the colors...ALL of it !

  OdpowiedzUsuń
 5. So very pretty, gorgeous details, beautiful work. I'm a new follower of your blog, yea!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny - zakochałam się :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Очень красиво!

  OdpowiedzUsuń