05.12.2014

LO "Bądź odważna i dzika" / LO "Be brave and wild"


Dzisiaj chciałam Wam pokazać LO o samej sobie. Jest o mojej walce z sama sobą, z przezwyciężaniem ograniczeń własnego charakteru i przyzwyczajeń. To taka zachęta, żeby czasem zapomnieć o obowiązkowości, terminach, grafikach i po prostu odpuścić i zrobić coś "szalonego", niezaplanowanego. Przydałoby mi się więcej "przygód" w życiu :) Wykorzystałam tu jedną ze starszych kolekcji Heidi Swapp "Hello today". Bardzo ją lubię za te miętowe kolory przełamane różem, granatem i żółcią. A kolekcję możecie jeszcze kupić w Artworkshopie.

Today I want to show You LO about myself. It's about my struggle with my own limitations - being conscientious is good most of the time but it makes me being afraid of unpredictable. That limits me and somethimes I would like my life to be more varied. I am trying to learn to let go and do something "crazy" from time to time. I used one of the older Heidi Swapp collections "Hello today". I really like it's colour pallete: mint with navy, pink and yellow. You can buy it in Artworkshop.

1 komentarz :

  1. This is fabulous Anna! I can't comment on your life but your work certainly is varied and sometimes 'crazy'! No predictability there!

    OdpowiedzUsuń