16.05.2016

Mini album "Kocham wiosnę" / Mini album "Love spring"


Połowa maja już prawie za nami co oznacza, że wiosna zagościła u nas na dobre. Kocham maj za wszystkie te świeże kwiaty w nasyconych kolorach, żywo zieloną trawę i czyste, błękitne niebo. To mój ulubiony miesiąc w roku. Bardzo lubię tworzyć projekty z użyciem wiosennych zdjęć jak i lubię robić wiosną same zdjęcia (tak samo jak jesienią).
Sięgnęłam po moje zeszłoroczne wiosenne fotki, z których stworzyłam mały, uroczy albumik. Wykorzystałam kwietniowe kity z Hip Kit Club:  kit do Project Life, kit główny, kit z dodatkami i kit z gładkimi papierami.

Mam jeszcze dla Was wideo. Jest trochę dłuższe ale chciałam Wam pokazać, jak szybko można stworzyć podobny albumik.

It’s May already and it means that spring is here for good. I love May with it’s fresh, colorful flowers, vivid green grass and clear, blue sky. I think that this is my favorite month of the year. I love creating with spring pictures, I love taking spring pictures (as much as I love photographing fall).
I reached for my last year albums and I chose my favourite may pictures to create cute, little mini album. 
I used April 2016 kits from Hip Kit Club: April 2016 Project Life Kit , April 2016 Cardstock Add On Kit, April 2016 Main Kit and April 2016 Embellishment Kit.

I also have a process video for You. It's a little bit longer than my usual videos but I wanted to show You how easy and fast it is to create an album like this.


A teraz milion fotek :) / And now a great amount of pictures.
3 komentarze :