30.09.2011

Proste kartki dla poczatkujących - krok po kroku.

A nawet bardzo proste. Jedynym ozdobnym elementem kompozycji jest gnieciuszek, w robieniu których przoduje Zielonoka. Kartki są dwie z cudnych surowych papierów "Valise" Memory Box. Będzie też kurs dla początkujących skraperek, jak krok po kroku wykonać taka kartkę :) Niektórzy pewnie widzieli go na blogu Crafthouse ale lubię mieć wszystkie swoje kursy u siebie ;).

Photobucket
Photobucket

Będziemy potrzebować:
- kilku papierów 15*15 cm (lub ścinków większych papierów) - dwa stanowią tło kartki, z jednego zrobiony jest kwiat a z czwartego liść;
- pięć wykrojników Scalloped Circles (różniących się rozmiarem) lub nożyczki z ozdobnym brzegiem (nożyczkami wycinamy kilka kółek o coraz mniejszej średnicy) do zrobienia kwiatu; wykrojniki przyspieszają pracę;
- nożyczki ozdobne do wycięcia liści;
- tusz distress Vintage Photo oraz urządzonko do postarzenia brzegów; można również postrzępić papier krawędzią nożyczek uzyskując niemal identyczny efekt;
- stempel z napisem;
- ćwiek do środka kwiatu;
- maszyna do szycia lub igła z nitką;

Photobucket

1. Zaczynamy od wycięcia sobie bazy z papieru wizytówkowego. następnie wycinamy dwa prostokąty z papierów ozdobnych - jeden o 4 mm węższy niż baza a drugi o 30 mm węższy niż pierwszy.

Photobucket

2. Bazę odkładamy na później. Delikatnie postarzamy brzegi naszych prostokątów a następnie je tuszujemy. Sklejamy prostokąty ze sobą.

Photobucket

3. Wycinamy wykrojnikiem (lub nożyczkami) 5 kółek o coraz mniejszej średnicy.

Photobucket

4. Układamy kółka koncentrycznie na sobie, robimy na środku dziurkę i przekładamy ćwieka zaginając mu pod spodem wąsy.
Photobucket

5. Zaczynamy zgniatać kwiatka warstwa po warstwie. Ja, dla ułatwienia, psikam sobie wszystko wodą z minimistera. Wtedy papier łatwiej i ładniej się gniecie. Zaczynam od najwyższego, najmniejszego kółka a kończę na największym.

Photobucket

6. Delikatnie podsuszam kwiatek i zaczynam go rozwijać i układać w palcach aż do uzyskania zadowalającego efektu. Na koniec tuszuję lekko brzegi poszczególnych warstw.

Photobucket

7. Teraz kolej na liść. Wycinam ozdobnymi nożyczkami dwie łezki z zielonego papieru. 
 
Photobucket

8. Łezki również spryskuję woda i gnę a następnie sklejam ze sobą w jednym punkcie.

Photobucket

9. Wracam do przygotowanych w pierwszych punktach prostokątów. Kładę na nich swojego kwiatka i delikatnie rysuję ołówkiem linię łodyżki. Na tym etapie wyciągam maszynę do szycia. Najpierw obszywam prostokąty bazy a następnie wyszywam łodyżkę zieloną nicią. Przyszywam również liścia. Kwiatka przyklejam na końcu, bo przeszkadzał by mi podczas szycia. Ci, którzy nie posiadają maszyny, muszą łodygę wyszyć ręcznie.

Photobucket

10. Po przyklejeniu kwiatu odbijam stempel z odpowiednim napisem a w pustym miejscu przyklejam motyla. Całość naklejam na bazę z papieru wizytówkowego.

Photobucket

I gotowe :)

7 komentarzy :